Podłoga ważna sprawa

Podłoga, ważna sprawa w kwestii urządzania własnego domu. Dziś już wiem, że ja tą sprawę mocno zbagatelizowałam. Kiedy mury Śmietankowego Domu już stały, kiedy dach pokrył się dachówką, nastał wtedy czas wyboru tego, co będzie leżało u naszych stóp. 

Ogrzewanie mamy podłogowe więc wybór padł na płytki. Bo łatwo, bo tanio. 
Nie byłam tym faktem zachwycona. Marzyły mi się drewniane dechy najlepiej białe lub szare. 
Kiedy gdzieś w czeluściach internetu znalazłam płytki emitujące deski byłam zachwycona. Przekonanie Śmietankowego męża zajęło mi sporo czasu.
Odradzał.
Dziś z satysfakcją robi swoją najlepszą minę, pierś wypina i mówi:
"a nie mówiłem"
Dziś ja chylę czoła, choć nie lubię- przytakuję mu.
Co mnie podkusiło aby CAŁY dom wyłożyć jednym rodzajem płytek 
(miłość do płytek jest ślepa).
Co mnie skłoniło do tego, aby wybrać płytki o chropowatej strukturze.

Teraz masz babo placek. Myj te swoje piękne płytki na kolanach szczotką ryżową bo niczym innym nie zmyje się brud z tej nierównej powierzchni. Myj babo jak chciałaś szczoteczką do zębów te jasno szare fugi, które tak pięknie Ci się komponowały wówczas. 

-------
śmietankowydom firma


Kiedy zostałam zaproszona na spotkanie z marką, która wiedzie prym w innowacyjnych, oryginalnych rozwiązaniach podłogowych
pomyślałam
"szkoda że to spotkanie nie było dwa lata temu"
 Nie miałabym wówczas wątpliwości co wybrać.
Wiedza, którą zdobyłam na evencie i inspiracje jakie zobaczyłam są bogatym doświadczeniem. Piękne wzory, faktury przenikały się. Innowacja zachwycała. Nowatorskie, kreatywne rozwiązania wprawiały mnie w osłupienie.

Z przyjemnością słuchałam Oke Nollet 

"Tworząc unikalne podłogi Quick-Step, staramy się uchwycić ponadczasowe piękno. Kieruje nami zamiłowanie do codziennego życia, chęć wprowadzania nowych standardów w urządzaniu wnętrz i poszerzania horyzontów w projektowaniu, a także szczere ludzkie emocje"

"Nasz świat jest pełny piękna- można je ujrzeć w tak prostych zjawiskach i rzeczach jak tęcza, czy nawet drewno opałowe - wystarczy tylko odrobina wysiłku. Sama staram się w ten sposób patrzeć na otoczenie. Pozwala mi to odnaleźć inspirację, dzięki której mogą powstawać kolejne modne wzory podłóg Quick- Step stanowiące solidną podstawę każdego typu wnętrz. Jako perfekcjonistę interesuje mnie coraz większe wyzwania, podejmowanie się nieoczekiwanych projektów i nowych sposobów, by w innowacyjnych rozwiązaniach podłogowych odzwierciedlić piękno świata. Proces twórczy stojący za podłogami Quik-Step składa się z kilku kroków: od odnalezienia źródła inspiracji aż po innowacyjne technologie, które stoją za każdym nowym projektem podłogi"

Dla mnie zawsze podłoga drewniana wydawała się luksusem. Miałam wrażenie, że tylko drewno jest czymś co wygląda dobrze, zachwyca estetyką, jest trwałe. Kiedy poznałam podłogi laminowane i winylowe Quick-step zrozumiałam jak bardzo się myliłam i jak wielki jest wybór w rozwiązaniach dobrej jakości.

Podłogi laminowane: podłoga laminowana Quick-Step to rozwiązanie wielowarstwowe, oparte na wodoszczelnej klejonej płycie. Podłogi te składają się z czterech warstw: powłoki odpornej na ścieranie, warstwy wzorzystej (fotografia prawdziwego drewna lub płytki ceramicznej o bardzo dużej rozdzielczości i wykończona żywicą melaminową), płyty podstawowej z HDF oraz warstwy stabilizacyjnej. 
Tek biały-bielony to mój faworyt w tej kategorii.

Podłogi winylowe: podłogi te są również wielowarstwowe. Zapewniają wodoodporność są dźwiękoszczelne. Komfort użytkowania to ciepło i miękkość. Są cienkie, doskonale sprawdzają się podczas remontów. Wzory inspirują do stworzenia nietuzinkowych wnętrz.
Z winylowych podłóg najbardziej przypadła mi do gustu: dąb jasna bryza.

Oczywiście marka Quick-Step ma szeroki wybór również podłóg drewnianych
Parkiet jaki proponuje marka to rozwiązanie wielowarstwowe. Podłoże fornirowe ze świerku lub sosny zapobiega wypaczeniu podłogi. Rdzeń stanowi drewno świerkowe, które daje podłodze stabilność. Warstwa dekoracyjna to starannie wyselekcjonowane lite drewno.
Podłoga drewniana: dąb malowany biały to dla mnie hit nad hity.

Podobno pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela a trzeci dla siebie. W tym trzecim zdecydowanie będą deski drewniane dębowe, bielone.

Co nowego w świecie podłóg?

Byliśmy pod wrażeniem ciemnej podłogi której powstanie inspirowane było bagiennym dębem. Niesamowity kolor powstaje dzięki naturalnym procesom następującym gdy drzewo leżakuje w wodzie. Marka której byłam gościem doskonale powieliła ten kolor. Zachwyciliśmy się tym rozwiązaniem i tą inspiracją przede wszystkim.
Na pewno warta uwagi jest też złota podłoga 
LAMINAT ELIGNA DĄB ZŁOTY .
To absolutny hit. Nadchodzący sezon w sferze mody to złoto przenikające się z brązem. Quick-Step podążyli za tym trendem tworząc niesamowitą podłogę, która mieni się złotem a drobinki iskrzą w świetle.Zachwyciła mnie również podłoga
AMBIENT MARMUR CARRARA BIEL. Miałam przyjemność trzymać w ręku kamień który był inspiracją do stworzenia tego wzoru. Komputerowe projektowanie to innowacyjne rozwiązanie. Podłoga ta idealnie oddaje wygląd kamienia choć nim nie jest. Punktem kulminacyjnym spotkania było to co Śmietankowa lubi najbardziej czyli kreatywne warsztaty. Zadaniem uczestników było zaaranżowanie kawałka podłogi. Akcesoriów było bez liku. Wybierać, przestawiać, układać można było do woli.  Aranżacja to coś w czym czuję się dobrze, to coś co lubię robić , co sprawia mi ogromną przyjemność. Choć w grupie miałam dwóch facetów z przyjemnością wykonałam męską stylizację podłogi.
Warsztaty były bardzo dobrze zorganizowane. Pomagał nam fotograf i stylistka. Spędziłam bardzo miły czas.

Zapraszam Was na stronę marki. Dajcie znać w komentarzach która podłoga podoba Wam się najbardziej.
Śmietankowy Dom

Autorka bloga:
Śmietankowy Dom – DIY • Livestyle • Handmade • Rękodzieło

1 komentarz: