Magia pierwszych Świąt.

Magia chwili, ten czas kiedy będziemy razem, myśl, że wreszcie ja wszystkich ugoszczę. Radość, że nie trzeba nigdzie jeździć, biegać z Wigilii na Wigilię, jeść w pośpiechu bo inni czekają. 
Wreszcie wieczerza będzie w 

Śmietankowym Domu.

Listy kulinarne już zrobione, przepisy czekają na realizację, zakupy równo poukładane na półkach. Mięso w wielkim glinianym naczyniu marynuje się. Będziemy wędzić.
W szufladzie pod łóżkiem czekają paczki i paczuszki. Kolorowe wstążki mienią się, papier szeleści.

Wieczorami dom błyszczy. W oknie zapalona gwiazda, na stole i komodzie migocą świece. Choinka w tym roku, ogromna, pod sam sufit, zdobi salon.
Tylko pierników już nie ma, zjedliśmy.

Powoli stroję ten nowy dom na Święta. Wytarłam kurze, sprzątnęłam dekoracje codzienne i poustawiałam te, które zbierałam przez kilka lat właśnie na te święta. Te pierwsze w naszym domu.

Mebli jeszcze nie ma wszystkich. Nie urządziliśmy się  do końca.
Jest jednak ten jeden wyjątkowy, który towarzyszy nam od samego początku. Był pierwszym jaki postawiliśmy, to on wniósł klimat.

W stylu firmy Seart jestem zakochana. Najchętniej kupiłabym wszystko. Cieszę się, jak to ja, z tego co mam, nie marudzę.
Stoi komoda w przedpokoju taka piękna, biała, przystrojona świątecznie.
Jest pierwszą rzeczą jaką widzą wchodzący do domu goście, więc zawsze staram się, aby były na niej aranżacje przyciągające wzrok.

Gości w tym roku będzie wiele. Wigilia a potem Sylwester (moje urodziny)wszystko na mojej głowie-tak jak chciałam! Cieszę się z tego ogromu obowiązków, gotowania. Lubię przyjmować gości, celebrować z nimi czas. 

Ciekawa jestem ich reakcji, na nasze śmietankowe wnętrza. Ostatnio usłyszałam "ale masz tu nastawiane"- a no mam, uwielbiam tak!
Nie wyobrażam sobie aby stół, komoda , blaty kuchenne były puste. 
Zwłaszcza teraz gdy to czas wyciągania durnostojek.----------------------

Kochani czytelnicy.
Wraz z firmą Seart chciałam Wam złożyć najserdeczniejsze życzenia Świąteczne. Radości z bycia wśród rodziny, przyjaciół. Spokoju, zdrowia, uśmiechu. W Nowym Roku spełnienia marzeń, mało trosk, realizacji planów, sukcesów.
Wszystkiego dobrego!!!

 
   


Śmietankowy Dom

Autorka bloga:
Śmietankowy Dom – DIY • Livestyle • Handmade • Rękodzieło

3 komentarze:

  1. Sabinko Tobie również życzę udanych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia oby były takie jak sobie wymarzyłaś 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękna aranżacja komody. Jak nie będzie, te święta i tak będą niezapomniane dla Was.

    OdpowiedzUsuń
  3. Cudnie.U mnie też nastawiane, też tak lubię :-) I też pierwsze Święta na swoim, uwielbiam :-) Kochana skąd masz ten cudny wianek metalowy? Buziaki :-***

    OdpowiedzUsuń